Ak do vyhľadávacieho poľa fulltextového vyhľadávania zadáte názov piesne, jeho časť, alebo len jedno slovo vyskytujúce sa v piesní, sa po stlačení tlačidla Zobraziť piesne, alebo stlačení klávesy Enter zobrazí zoznam piesní, v ktorých sa slova vyskytujúce vo vyhľadávacom poli nachádzajú. Ako prvá pieseň v zozname sa zobrazí pieseň, ktorá najviac zodpovedá výberu.
Do vyhľadávacieho poľa je možné zadávať slová aj bez diakritiky a čiarok. Východoslovenské piesne (Šariš, Zemplín,...) nepožívajú y.

Vyhľadávanie je rozšírené aj o FILTER PIESNÍ, v ktorom je možné zoradiť piesne aj podľa jednotlivých kategórií – napr. podľa typu piesne, podľa toho pre aký hudobný nástroj je určený notový zápis, podľa regiónu výskytu, podľa tematiky piesne.... Vo filtri je možné nastaviť aj niekoľko podmienok vyhľadávania súčasne. Pred ďalším použitím filtra je potrebné urobiť Reset filtrov. Názvy piesni sú zobrazované a zoradené podľa abecedy.

Ak sú vytvorené k textom aj notové zápisy, pridané video, alebo mp3 súbory, sú v zoznamoch piesní ikonky, ktoré nás o týchto prílohách informujú. Odkazy na tieto prílohy nájdete aj vpravo od textu pod tlačidlom NOTY/PRÍLOHY