Otázka: Hľadám pieseň - ako na to.

Odpoveď: Do vyhľadávacie poľa filtra zadajte ľubovoľné slovo, ktoré sa nachádza v názve, alebo samotnom texte piesne a ktoré obsahuje najmenej tri písmena. Môžete ho napísať bez diakritiky (bez mäkčeňov a dĺžňov). Ak sa v slove vyskytuje y a pieseň nenájdete, vyskúšajte aj variant slova s i, prípadne skúste dať vyhľadať iné slovo nachádzajúce sa v texte piesne. 
Ak na stránke pieseň nenájdete, môžete ma osloviť prostredníctvom mailu, pokúsim sa Vám pomôcť. Uvítam zaslanie textu, mp3 (v prílohe), odkazu na web stránky, kde sa pieseň nachádza - link na video umiestnené napr. na youtube, či odkaz na možnosť stiahnutia mp3 a pod. alebo notový zápis vhodný na zverejnenie.


Otázka: Prečo už na stránkach nie je k dispozícií registrácia?

Odpoveď: Na stránkach sa nenachádza obsah, ktorý by bol k dispozícií len registrovaným návštevníkom. Registrácia teda nie je vôbec potrebná, neprináša žiadne výhody.

 

Otázka: Prečo sú notové zápisy na stránke tak malé, že sú takmer nečitateľné?

OdpoveďVeľkosť zápisu je daná jednak dizajnom stránok, no hlavne vlastnosťami použitého riešenia od firmy Avid. Na lište prehrávania sa však pomocou dvoch volieb dá vybrať zväčšenie zobrazenia v rámci okna a zobrazenie zápisu na celú obrazovku. Je tu aj tretia možnosť. Vedľa notového zápisu sa nachádza odkaz na pdf súbor a ten istý odkaz sa skrýva aj v poznámke pod Pod lištou prehrávania, vo vete s odkazom: Notový zápis piesne vo formáte PDF si stiahnete tu. Pokiaľ si zobrazíte noty v pdf, nebudú sa Vám síce prehrávať, ale môžete si zvoliť ľubovoľnú veľkosť zobrazenia, alebo zápis vytlačiť. 
Ďalšou možnosťou je zväčšenie písma zobrazenia stránok v prehliadači, čo dosiahneme použitím klávesových skratiek "CTRL"+ "+" - zväčšenie, "CTRL" + "-" - zmenšenie, "CTRL + 0" (nula) - návrat do pôvodného nastavenia zobrazovania, alebo tiež podržaním CTRL a súčasným otáčaním kolečka myši.

 

Otázka: Prečo notové zápisy nesúhlasia s video a audio ukážkami?

Odpoveď: Len veľmi malá časť notových zápisov bola zhotovené podľa audio a video príloh. Tie boli k piesňam dopĺňané oveľa neskôr (približne po 18-tich rokoch od vzniku stránok) - kvôli lepšej predstave o piesni.