Program HelTab

Jednoduchý program HelTab slúži na zápis (ľudových) piesni do tzv. griffschriftu - zápisu piesni pomocou čísel gombíkov pre dvojradovú heligónku.

Potreba zápisu piesní pre heligónku v podobe tabuľky, v ktorej by sa nachádzali čísla gombíkov, názvy basov, smer mechu a text piesne, priviedli autora programu k vytvoreniu programu, ktorý by toto všetko umožňoval.
Vznikol tak program, pomocou ktorého si v počítači takýto zápis vytvoríte a vytlačíte a všetky piesne tak môžu mať rovnaký tvar. V prípade, že od programu vyžadujete vyššiu kvalitu grafiky, doporučujeme vám exportovať tabuľky do formátu vhodného pre kancelársky balík Libre Office, a až v ňom doplniť chýbajúce texty.

Program vám na požiadanie zašle autor programu prostredníctvom odkazu na jeho jednorázové stiahnutie (alebo priamo inštalačný program) a neskôr aj aktivačný kód viazaný na konkrétnu osobu a inštaláciu programu na jednom konkrétnom zariadení, ktorý bude potrebné zadať po inštalácií programu. Treba však uviesť či máte záujem o program Helga, alebo HelTab.

O program HelgaTab s aktivačným kľúčom môžete požiadať mailom na adrese
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pri inštalácií programu je potrebné odsúhlasiť Licenčnú dohodu, v ktorej je, okrem iného, nutné odsúhlasiť, že si užívateľ inštaluje program na vlastnú zodpovednosť.
Akékoľvek pripomienky, návrhy, či upozornenia na chyby programu, ktoré by mohli napomôcť k vylepšeniu programu prosíme smerovať na autora.

Video návody k programu:

1. Návod na vytvorenie tabuľkového zápisu pre dvojradovú heligónku
2. Návod na úpravu PDF súboru pre vyššiu kvalitu grafiky, vytvoreného v programe HelTab